Poznaj sekret Enzo i wykorzystaj go!
Przez 9 lat ukrywaliśmy ten sekret w Enzo. Był on znany tylko nielicznym. Niektórzy „bezwstydnie” to wykorzystywali, czerpiąc z niego całymi garściami :).
Wczoraj na spotkaniu z jednym z naszych Klientów uświadomiłem sobie, że już czas podzielić się tym sekretem z innymi.
[źródło: Flickr, alongfortherideily]
W czym tkwi sekret?
Sekret tkwi w zaufaniu. Zaufanie to wszystko czego potrzeba! Albo je masz albo nie. Ma wpływ na to co się dzieje w Twojej firmie z ludźmi, z projektami i zleceniami. Ma wpływ na to, czy Twoja firma będzie przeciętna czy wyjątkowa.
Widzisz… w chwili gdy zrozumiesz ten sekret możesz z niego korzystać w sposób nieograniczony. Jestem tego pewien w stu procentach.
Co zyskasz wykorzystując sekret?
Podam ci tylko trzy korzyści z naszego ogródka. Sam dopowiesz sobie znacznie więcej na podstawie swojego doświadczenia (zrób to w komentarzu :)).
1. Ufając ludziom wykorzystujesz ich potencjał na maksa. Dostajesz znacznie więcej, niż to za co płacisz.
Ludzie, którym ufasz dają z siebie swoją energię i zaangażowanie. Dodatkowo uzyskujesz dostęp do ich wiedzy i doświadczenia, które zdobywali całymi latami.
Fakt: Klient otrzymywał najlepsze projekty gdy wiedzieliśmy, że nam ufa.
2. Ufając ludziom czerpiesz czystą przyjemność ze współpracy. Będziesz mile zaskakiwany pomysłami.
Ludzie, którym ufasz zachowują otwarte umysły. Nie skupiają się na problemach, ale na poszukiwaniu rozwiązań.
Fakt: Kreatywne pomysły pojawiają się tam, gdzie jest zaufanie. Pomysły typu „chcę mieć to z głowy” są tam, gdzie tego zaufania brak.
3. Ufając ludziom oszczędzisz mnóstwo cennego czasu. Nie będziesz go tracić na zbyteczną kontrolę, analizy i dociekania.
Ludzie, którym ufasz z chęcią wezmą na siebie odpowiedzialność za pracę. Im bardzo zależy na na tym, aby to co robią było naprawdę wartościowe.
Fakt: Projekty, w których Klienci nam ufają powstają na czas i są wyjątkowe.
Co wybierasz?
Krótko podsumowując, przed Tobą leżą dwa przekonania:
- Nie ufam w pełni ludziom, mogą mnie oszukać.
- Mam zaufanie do ludzi, z którymi zaczynam współpracę.
Daj nam znać, które podejście jest Ci bliższe. Jakie są Twoje doświadczenia?
I jeszcze jedno.. jeśli chcesz poznać więcej naszych sekretów, dołącz do nas na Facebooku lub zostaw swój email.
Z góry dziękuję.
Tomek
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.

Dodaj komentarz