Obrazek dekoracyjny

Google Forms – kolejne użyteczne narzędzie od Google

Chcesz wejść z usługa na nowe rynki?

Wypełnij brief :)

Jesienią tego roku pakiet biurowy Google zyskał kolejną ciekawą funkcję. Po edytorze tekstu, arkuszu kalkulacyjnym i tworzeniu prezentacji dostaliśmy możliwość samodzielnego tworzenia kwestionariusza ankiety czy formularza na stronę.

Pomysłów na zastosowania tej aplikacji może być wiele: ankiety dla klientów, formularze rejestracji, sondy itp. Samo stworzenie kwestionariusza jest bardzo proste – wystarczy kilka kliknięć i ankieta jest gotowa do wypełnienia.

Dane z wypełnionych kwestionariuszy zbierane są w arkuszu kalkulacyjnym, dzięki czemu można je analizować na bieżąco. Do tego dodane jest narzędzie podsumowujące wyniki takiego formularza (wyliczenia procentowe oraz prezentacja graficzna), co znacznie ułatwia późniejszą analizę.

Ankietę może wypełnić każda osoba, która zna jej unikalny adres. Link do ankiety można przesłać mailem lub udostępnić na stronie. Co więcej – formularz taki można osadzić w ramach strony, tak żeby stanowił jej część. Wystarczy wkleić w odpowiednim miejscu kawałek kodu, który otrzymujemy po wybraniu w menu opcji „Osadź formularz”.

Żeby korzystać z możliwości jakie daje Google Docs trzeba mieć swoje konto w Google lub korzystać z poczty Gmail.