Obrazek dekoracyjny

Justyna Wolak – sprzedaż produktów edukacyjnych

Chcesz wejść z usługa na nowe rynki?

Wypełnij brief :)

Justyna Wolak – wybitna neurologopedka z Lublina – przyszła do nas z jedną myślą: „Chcę zacząć pomagać tym, z którymi nie jestem w stanie się spotkać”. Jej zasłużona rozpoznawalność w branży, niesamowita energia i realna chęć działania były punktem wyjścia dla naszych wspólnych projektów.

Wyzwania

Justyna Wolak jako pedagog specjalny i neurologopeda miała bardzo jasno określoną niszę. Swoją opieką obejmuje zarówno dzieci do 7r.ż., jak i ich rodziców. Wkroczenie do świata online w sposób przemyślany i skuteczny z produktem, który nie miał określonych ram, wymagało odpowiedniego przygotowania, zbadania rynku i przede wszystkim odpowiedzi na potrzeby potencjalnej grupy odbiorców.

Jakie były oczekiwania Justyny?

  • chciała stworzyć, wypromować i sprzedać swój pierwszy produkt cyfrowy
  • chciała zwiększyć liczbę obserwujących na social mediach
  • chciała dotrzeć do rodziców i specjalistów
  • potrzebowała nowej strony internetowej, newslettera i przestrzeni do wymiany myśli

Rozwiązania

Badanie potrzeb

Na początku zajęliśmy się badaniem potrzeb grupy docelowej. Przygotowaliśmy ankietę w TypeForm, dzięki której otrzymaliśmy prawie 200 informacji zwrotnych. Poruszane problemy, opowiedziane historie i konkretne przypadki były dla nas punktem wyjścia dla kolejnych etapów naszej współpracy.

Osobno przeanalizowaliśmy potencjał słów kluczowych i tematów, które mieszczą się w obrębie zainteresowań zawodowych Justyny. Na kanwie tych dwóch kluczowych działań, zaproponowaliśmy pierwszy płatny webinar.

Płatne webinary

Okazało się, że webinary wzbudziły dość duże zainteresowanie. Wspieraliśmy Justynę zarówno na etapie promocji wydarzenia, jak i podczas trwania webinaru. Opracowaliśmy identyfikację, przygotowaliśmy prezentację, a także zajęliśmy się całym procesem sprzedaży.

Do naszych zadań należało również nagranie webinaru, obsługa wydarzenia i wsparcie techniczne. Cykl kilku następujących po sobie spotkań uświadomił nam jedno – musimy stworzyć kurs online.

Kurs online

Najważniejszy był pierwszy temat. Wybór padł na jeden z najchętniej oglądanych webinarów, dlatego szybko wspólnie zdecydowaliśmy się na nagranie dwóch kursów: „Moje dziecko nie mówi” (dla rodziców) i „Opóźniony rozwój mowy” (dla specjalistów).

Zanim przystąpiliśmy do działania, jeszcze raz upewniliśmy się, że te tematy mają wystarczający potencjał, po czym z pełnym skupieniem zaangażowaliśmy się w produkcję pełnometrażowego kursu online.

Efekty

Co udało się nam osiągnąć?

  • W niespełna 6 miesięcy liczba obserwujących na Facebooku z 8 tysięcy wzrosła do 26 tysięcy (na Instagramie z ponad 200 do ponad 2000).
  • Wyprodukowaliśmy i wypromowaliśmy łącznie 5 kursów online: Moje dziecko nie mówi – co teraz? ; Opóźniony rozwój mowy dziecka ; Moje dziecko ma zespół Downa ; Trudności wychowawcze ; Adaptacja dziecka w przedszkolu
  • Przygotowaliśmy i poprowadziliśmy darmowe wyzwanie online: Rozbujaj mowę dziecka w 10 dni, dzięki któremu w niespełna miesiąc zbudowaliśmy bazę newsletterową liczącą ponad 1000 subskrybentów.

Plany na przyszłość: Co dalej z justynawolak.pl?

Justyna Wolak prowadzi gabinet, szkoli młodych logopedów i tworzy kolejne kursy online. Z niewzruszonym zaangażowaniem i ogromną energią wspomaga zarówno dzieci, które mają trudność w mówieniu, jak i rodziców czy specjalistów, którzy szukają godnych do naśladowania autorytetów.

Praca, którą wykonuje, jest przede wszystkim jej misją. Zarażając uśmiechem, nie zwalnia tempa i dociera ze swoim pozytywnym nastawieniem i ogromem praktycznych wskazówek do kolejnych rodziców i logopedów. Zajrzyj na jej stronę: justynawolak.pl i zobacz, jak to, o czym napisaliśmy, wygląda w praktyce.