Wizerunek firmy w internecie

Chemnovatic to firma z branży chemicznej, założona przez dwóch przedsiębiorców – pasjonatów. W wyjątkowy sposób dbają o doświadczenie klientów biznesowych na całym świecie.

Wyzwanie

Wraz z rozwojem firmy dotychczasowa strona internetowa przestała być wystarczająca. Brakowało na niej przedstawienia produktów i dodatkowych usług, jakie Chemnovatic może zaproponować przedsiębiorcom.

Cel

Klientowi bardzo zależało na jasnym zakomunikowaniu podejścia marki do klientów. Wizerunek internetowy miał wesprzeć działania sprzedażowe w sieci oraz ilość rejestrowanych firm na platformie B2B.

Rozwiązanie

Na warsztatach kreatywnych poznaliśmy firmę, ludzi i ich wartości. Szybko stało się jasne, że całemu zespołowi bardzo zależy na dopieszczeniu klienta na każdym etapie realizacji usług. Z tego wysnuliśmy wiodące hasło opisujące Chemnovatic – “Source of great experience”.

Chemnovatic – Source of Great Experience

Wyzwaniem było zaprezentowanie tego wszystkiego w przejrzysty i unikalny sposób.

  • chemnovatic-realizacje-enzo-wizerunek-w-internecie-04
  • chemnovatic-realizacje-enzo-wizerunek-w-internecie-01
  • chemnovatic-realizacje-enzo-wizerunek-w-internecie-02
  • chemnovatic-realizacje-enzo-wizerunek-w-internecie-03
Wizerunek firmy w sieci - Chemnovatic

W pierwszej kolejności zdecydowaliśmy wspólnie o przeprowadzeniu sesji zdjęciowej w siedzibie Chemnovatic. Tym sposobem uzyskaliśmy autentyczne materiały pokazujące ludzi, laboratoria i produkty. Na nich oparty został w większości wygląd strony. Wykorzystaliśmy również rozpoznawalny motyw cząsteczki nikotyny, do którego nawiązuje także logotyp.

Transparentność

W przejrzysty sposób pokazaliśmy w jaki sposób Chemnovatic może pomóc biznesom na każdym etapie rozwoju oraz jak przebiega proces przygotowywania zamówienia – od produkcji, po pakowanie i wysyłkę. Etapy te również zostały zilustrowane fotografiami z sesji zdjęciowej.

Aby przeglądanie serwisu internetowego było ciekawsze, zastosowaliśmy na nim wiele efektów i animacji. Ich celem było poprowadzenie użytkownika przez kolejne punkty i stworzenie logicznego połączenia między treściami.

Strona internetowa Chemnovatic na żywo